پیشی پیشی ملوسم

آلبوم عکس گربه های مامانی - همه چیز در مورد گربه ها

 
مراقب گربه ها باشید
نویسنده : - ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٧
 


گربه خانگی یک حیوان جذاب است که نوازش آن می تواند لذت بخش باشد. اما اگر شما زوج جوانی هستید و قصد تشکیل خانواده دارید بهتر است کمی مراقب این قضیه باشید.

با توجه به بررسی های ارائه شده در کنفرانس بین المللی انجمن وابسته به بیماریهای تنفسی آمریکا در 21 ماه می، گربه ها قادرند ریسک ابتلای نوزادان را به بیماری پوستی اگزما افزایش دهند.

این تحقیقات که روی 486 کودک از بدو تولد انجام گرفت، نشان داد که وجود دو یا تعداد بیشتری سگ در خانه تأثیر محافظتی اندکی بر ریسک افزایش اگزما در بچه ها خواهد داشت.

در مطالعاتی که در دانشگاه آریزونا ی امریکا صورت گرفت، از والدین در مورد تعداد گربه و سگهایی که در زمان تولد بچه در خانه نگهداری می شدند سؤال شد و یکسال بعد دوباره این موضوع پیگیری شد تا مشخص شود کدام کودک مبتلا به اگزما تشخیص داده شده است.

پژوهشگران دریافتند از میان 134 کودک که در خانه شان گربه نگهداری می شد، 27.6 درصد با سن یک سال دارای بیماری اگزما بودند که این آمار در بین 286 کودک دیگر(بدون گربه در خانه) 17.8 درصد بود.

همچنین متذکر شدند درحالیکه تماس با گربه ریسک ابتلای کودک به اگزما را افزایش می دهد خواه مادر دچار بیماری آسم باشد یا نه، تاثیر این قضیه بر کودکانی که مادر آنها مبتلا به آسم نیستند پررنگتر است.

دکتر مورالز(Dr Morales) که تیم پژوهشگران را در این بررسی هدایت می کرد گفت اگرچه تحقیقات قبلی نشان می داد حیوان خانگی در برابر بیماریهای آلرژی زا نقش حفاظتی دارد، تحقیقات جدید حاکی از این امر است که بودن در معرض ترکیبی با نام اندوتوکسین که در سگ و گربه وجود دارد، در سالهای اولیه زندگی کودک ممکن است حتی موجب نا متوازن کردن سیستم مقاومتی بدن نیز بشود.

منبع : مجله اینترنتی فریا