پیشی پیشی ملوسم

آلبوم عکس گربه های مامانی - همه چیز در مورد گربه ها

 
گربه ایرانی (Persian Cat)
نویسنده : - ساعت ۸:٤۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ مهر ۱۳٩٠
 

گربه ایرانی یکی از کهن‌ترین و مشهورترین نژادهای گربه است. گربه‌های مو بلند از حدود سدهٔ ۱۶ میلادی و حتی زودتر از آن در کشور ایران دیده شده‌اند. این گربه‌ها در سال ۱۶۲۰ توسط پییترو دلا ول به ایتالیا و فرانسه و پس از آن به انگلستان وارد شدند.

تصاویر گربه‌های ایرانی در بسیاری از کتابهای علمی و تاریخی، نقاشی‌ها، عکس‌ها و حتی تمبرهای باخترزمین دیده می‌شود. در ایالات متحده، گربه‌های‌ ایرانی، محبوب‌ترین نوع گربه برای دوستداران نگهداری گربه است. حتی تمبرهای پستی فراوانی در این کشور با تصویر گربه‌های ایرانی به چاپ رسیده، همچنین در روسیه، مجارستان، کنگو، جمهوری آذربایجان، جمهوری چک و .. آرم موزه الماس در آمستردام هم یک گربه ایرانی سپید است که تاجی از الماس بر سر گذاشته است. 
 
این دم حرف ها دارد ...
نویسنده : - ساعت ٩:٤٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ مهر ۱۳٩٠
 

دم نقش زیادی در زندگی گربه ایفا می کند! که مهمترین نقش ایجاد تعادل است.

اما این دم حرف های زیادی برای گفتن دارد که دانستن آنها موجب خواهد شد تا درک بهتری نسبت به رفتارهای گربه داشته باشیم.

 

گربه دم خود را بالا می گیرد:

این حالت بدین معناست که گربه خوشحال بوده و از اعتماد به نفس کافی برخوردار است! همچنین او از در کنار شما بودن خرسند است و مایل است زمان بیشتری را با شما سپری کند.

اگر گربه تان با دیدن شما دمش را بالا برد نشانه این است که او از دیدن شما خوشحال است.

 

دم شبیه علامت سوال:

این حالت یعنی دم بالا گرفته که سر آن شبیه علامت سوال اندکی خم شده باشد نشانه این است که گربه کاملا آماده بازی و بازیگوشی است و شما باید خود را برای یک بازی درست و حسابی آماده کنید!


 
 
بهانه های بی اساس ایرانزمینیان در مورد گربه ها و جواب های شما
نویسنده : - ساعت ٩:٢۳ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ مهر ۱۳٩٠
 

حتما"  کسانی که به گربه های محله شان غذا میدهند با  ایرادات و بهانه های بیموردی از طرف همسایگان محترم روبرو میشوند.   از جمله :   اینجا شده گربه دونی –   من از گربه بــــدم میــآد، متنفــــرم – من بچه کوچک دارم – من میخوام حامله بشم یا حامله ام – زنم از گربه میترسه – اینها کثیفند همه جا را کثیف کردند – مگر حیاط  ما باغ وحشه ؟ و کلی ایرادات بیمورد دیگر.

قبل از هر چیز   به هیچ وجه به آدمهائی که بی دلیل از گربه نفرت دارند اطمینان نکنید و با آنها دوست نشوید  چون مطمئنا"  با انسانها نیز میانه خوبی ندارند.   کمی فکر کنید.. مگر میشود انسان بدون هیچ دلیلی بگوید از حیوانی بدم میاید و متنفرم.. مگر آن حیوان ضرری به آن انسان رسانده؟ پولش را خورده؟  پشت سرش غیبت کرده؟ حسادت کرده.. همسرش را از دستش در آورده؟ دزدی و هیزی کرده ؟! 

حال با توجه به ایمیل های دریافتی دوستان و تجربه های شخصی ..  در زیر ایرادهای  متداولی را عنوان میکنم که از حیوان دوستان گرفته میشود و جوابهای مناسبی که شمامیتوانید با کنترل بر اعصاب و خونسردانه  به اینگونه انسانها بدهید. اما قبل از آن خواهشا" طوری به گربه های محله غذا بدهید که صدای دیگران بلند نشود وبهانه ای برای ایراد گرفتن نداشته باشند.   سعی کنید هیچ وقت به گربه ها در راه پله ها و حتی حیاط مجتمع های مسکونی غذا ندهید و اگر هم احیانا" اینکار را میکنید تعداد گربه ها در حیاط بیشتر از یکی دوتا نباشد.  همیشه باقیمانده های غذائی را که به گربه ها میدهید  خودتان جمع کنید و ظروف یکبار مصرف را از جلوی چشم بخیلان بردارید.  سعی کنید به گربه های محله تان جائی نزدیک به سطل زباله شهرداری غذا بدهید. در اینصورت هیچکس نمیتواند بهانه بیجا مثل جمع شدن مگس و بو گرفتن غذا و غیره..  بگیرد چون میتوانید با اطمینان به آنها پاسخ دهید که در این سطل شهرداری انواع و اقسام کثافات موجود میباشد و بوی گندش محله را برداشته حالا شما گیر داده اید به مقدار کمی غذا که من به گربه ها میدم ؟!

 ایرادهای مردم و جوابهای شما :

ایراد : گربه ها بیماریزا هستند و با جمع کردن آنها دور و بر خانه ما مریض میشویم .

جواب :  من همیشه از اینگونه  افراد فوری میپرسیم (میشه لطف کنید بگوئیدرشته تحصیلات شما چیه؟) و اگر پزشک یا دامپزشک و رشته های مرتبط دیگر نباشد خواهم گفت :  لطف کنید بیماریهائی که از گربه ممکن است بگیرید را برای من توضیح دهید .. و یا این بیماریزا بودن را شما از کجا شنیده اید ؟ از بقال سر کوچه؟ از خیاط؟  از همسایه؟   از دختر خاله؟  درهمه خانه ها کامپیوتر هست بروید خودتان روی سایت های معتبر سرچ کنید و ببینید این بیماریهای خطرناک اصلا" وجود خارجی دارند یا خیر ؟  ممکن است به شماجواب بدهد :  پس این بیماریهای مشترک انسان و حیوان چیه که اینقدر در موردش حرف میزنند.  بهشان جواب بدهید این بیماریها بیشتر آندسته است که از خوردن گوشت حیوان انسان را مبتلا میکنه نه ناز و نوازش یک گربه یا سگ.

ایراد :   موی گربه ها باعث نازائی دخترهای جوان میشود.

جواب  :   این جمله به هیچ وجه در هیچ کجای دنیا غیر از ایران شنیده نمیشود و صحت ندارد. در بعضی موارد بیماری توکسوپلاسموز باعث یکبار سقط جنین در زن حامله میشود انهم درصورتیکه سیستم دفاعی بدنش ضعیف باشد..اما نازا نمیشود.   سقط جنین به نوعی مربوط میشود به بیماری انگلی توکسوپلاسموز که این انگل در مدفوع بعضی گربه ها برای مدتی تخم گذاری میکند و به موی گربه هیچ ربطی ندارد. درضمن  این بیماری اینقدرها وحشتناک و خطرناک نیست و براحتی قابل درمانه.  ثانیا"  در دنیای امروز ثابت شده بیشتر کسانی که به این بیماری مبتلا شده اند از طریق مصرف گوشت نیم پخته و یا دستمالی  گوشت خام آلوده بوده نه دستمالی و خوردن مدفوع گربه!!!  چرا هیچکس درمورد بیماریهای بسیار بسیار زیاد و خطرناکی از خوردن گوشت حیوانات انسان را مبتلا میسازد.. هشدار نمیدهد ؟!

 ایراد  :  گربه های ولگرد حیوانات وحشی هستند و محوطه ساختمان ما باغ وحش نیست که از آنها نگهداری میکنید !!!

 جواب  :‌ قرار دادن گربه ها در رده حیوانات وحشی کاملا" اشتباه و بیربط است.  گربه های خیابانی در اصل حیوانات خانگی آواره هستند که به دلیل جبر شما انسانها چاره ای ندارند جز زندگی کردن در خیابانها.

 ایراد :  گربه های خیابانی باعث انقراض نسل پرندگان میشوند (این جمله را از کفتر بازها زیاد میشنوید)

 جواب  :‌   درسته گربه ها گاهی از روی اجبار و برای سیر کردن شکم مجبور به شکار پرنده ها هستند ولی این انسانه که داره نسل پرنده ها را از بین میبره.  برطبق اخبار نشنال جیوگرافی انقراض نسل پرندگان بییشر براثر از دست دادن زاد بوم و دخالت و فعالیتهای انسان است.   برجهای مخابراتی نصب شده برای موبایل و تلویزیون و غیره در سال باعث مرگ ۵٠ میلیون پرنده میشود و حد اقل ۵٠ گونه در معرض خطر انقراض قرار دارند.  درثانی مگر یکی از غذاهای اصلی خود شما مرغ نیست ؟! چرا شما حق خوردن پرندگان را دارید اما گربه ها نباید شکمشان را به نحوی سیر کنند؟!

ایراد : گرایش به نگهداری از حیوانات خانگی در منازل مسکونی بیشتر خاص غربی هاست و از نظر جامعه شناسی عمده ترین دلیل گرایش به آن در سالهای اخیر در ایران بویژه کلانشهرها ناشی از رواج زندگی به شیوه غربی در میان بعضی خانواده ها است ....

جواب   : پس با اینوجود استفاده از هواپیما و قطار و اتومبیل های آخرین سیستم و کامپیوتر و موبایل و ساختن مترو ها و خلاصه اکثر وسائل زندگی پیشرفته که همه بدوا" ‌ در دنیای متمدن غرب اختراع  و پایه ریزی شده فقط خاص غربی هاســــت... و نباید ایرانیان از اینگونه وسائل که ناشی از رواج زندگی به شیوه غرب است استفاده نمایند

ایراد :‌ روانشناسان ایرانی اعتقاد دارند: گریز از تنهایی ، شاید اولین و آخرین گزینه ای باشد که در ذهن افراد برای نگهداری حیوان شکل می گیرد.

 جواب  : ‌ در مملکتی که  انسانها  اکثرا"  تغییر ماهیت داده اند و دوستی واقعی بندرت پیدا میشود و مردم کلا"‌ بدنبال تجملات و چشم و هم چشمی و .. هستند (اشتباه نشود در غرب اینگونه رفتار خیلی کمتر دیده میشود تا در کشور گل و بلبل ما)،‌ بعضی از انسانها زندگی با حیوان خانگی را به معاشرت های پوچ  ترجیح میدهند.  مگر اشکالی دارد ؟!!!

ایراد  : خانواده هائی که از حیواناتی نظیر سگ و گربه نگهداری میکنند اغلب فرزندی ندارند و بجای آن از حیوان نگهداری میکنند

جواب  :  درکشورهای متمدن 85%  خانواده ها در منزل مسکونی خود از سگ یا گربه نگهداری میکنند و بچه هائی که بدنیا میاورند در کنار این حیوانات بدون ترس از گرفتن کوفت و مرض بزرگ میشوند و خیلی هم از هموطنان ما سالم تر هستند.  در کشورهای متمدن سگ و گربه جزئی از خانواده به حساب میایند و مردم بعد از ازدواج و بچه دار شدن آنها را با اردنگی به خیابان نمیاندازند (کاری که در مملکت ما از ترس مرض رواج دارد). 

ایراد  :  مردم  به  این دلیل به نگهداری سگ و گربه روی میاورند تا شاید گوشه ای از تنهائی خود را پر کنند. در واقع این افراد جائی برای ابراز محبت ندارند و به این طریق سعی میکنند مشکل خویش را برطرف سازند ....

جواب : بله این درسته بعضی ها ترجیح میدهند با انسانهای دو رو و حقه باز امروزه معاشرت نکنند و حیوان خانگی نگهدارند. بجای گذراندن وقت در پارتی های شبانه و نوشیدن مشروبات الکلی و کشیدن تریاک و مواد مخدر و رابطه های آنچنانی .. ترجیح میدهند اوقات فراغت خود را درکنار دوستی بدون هیچ قید و شرط حیوانات بگذرانند. برعکس گفته شما اشخصاص که حیوانات را دوست دارند دارای قلبی بسیار مهربان هستند و هیچ گونه بغض و کینه ای در وجودشان نیست.  محققین در کشورهای متمدن باین نتیچه رسیده اند افرادی که از حیوانات بیزارند با انسانها هم نمیتوانند کنار بیایند. 

‌ایراد : بعضی ها گربه های خیابانی را به خانه آورده حمام میکنند و از آنها نگهداری میکنند.

جواب   : مگر ایرادی دارد بجای پول دادن و خریدن حیوان وارداتی یک حیوان بدبخت و گرسنه خیابانی را نگهداری کنیم؟  این گربه های بدبخت هم سهمی از زندگی و این شهر دارند و خدا آنها را برای شکنجه شدن نیافریده است.  چرا از ثروتمندانی که حیوانات حیات وحش را میخرند و در خانه نگهداری میکنند ایراد نمیگیرید ؟

ایراد: ایجاد مزاحمت ناشی از سرو صدای حاصل از وجود حیوان در واحدهای مسکونی آپارتمانی به ویژه سر و صدای ناشی از سگ در منزل و علاوه بر آن ناراحتی افراد جامعه به دلیل اعتقادات مذهبی موجب شده است نگهداری اینگونه حیوانات جزو نا هنجاریهای اجتماعی در ایران محسوب شده و دردسرهایی برای فرد نگهدارنده وحیوان و دیگر افراد ایجاد کند.

 جواب  : همه جور سر و صدا در واحدهای مسکونی از انسانها بلند میشود مزاحمت نیست ولی صدای پارس گاه به گاه یک سگ کوچک آپارتمانی همه چیز را بهم میزند (گربه که خوشبختانه هیچ صدائی از خودش در نمیاورد).  پارتی های شبانه. موزیک بلند.  دزدگیر ماشین های پارک شده در پارکینگ که آدمهای بی فرهنگ دزد گیر را روشن میگذارند و میروند طبقه ۵ میخوابند و طبقات زیر باید با صدای گوشخراش آنها از خواب شب محروم شوند... بوق زدن های بیمورد . صدای جیغ و داد بازی کردن بچه ها در ساعات مختلف .. اینها هیج کدام مزاحمت و ناهنجاری برای دیگران نیست و فقط نگهداری از یک سگ و یا گربه دردسر ساز است ؟؟؟؟؟‌

ایراد : از  نظر فقهی نگهداری حیواناتی مثل سگ و گربه در خانه امری مزموم و ناپسند شمرده میشود و با اینکه در دین  اسلام مهربانی با حیوانات توصیه شده ولی منظور حیوانات خانگی از قبیل کبوتر و مرغ و خروس بوده است ...

 جواب : این یکی را خودتان قضاوت کنید.. ما نشنیده بودیم مرغ و خروس و کبوتر را کسی در آپارتمان نگهداری کند !!!  از نظر قفهی کمی بیشتر مطالعه کنیدو به گفته یک یا دو نفر اتکا نکنید.

اگر شما با ایرادات دیگری از طرف همسایگان و  مواجه هستید .. عنوان کنید تا جواب قانع کننده را که میتوانید به آنها بدهید برایتان بنویسم.

 

منبع :‌گربه ایرانی


 
 
گربه ی دو صورته ( فرانک و لویی)
نویسنده : - ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ مهر ۱۳٩٠
 

In this Wednesday, Sept. 28, 2011 photo, a cat with two faces, named Frank and Louie, one name for each face, is held by the cats owner, who identified herself only as Marty, at their home in Worcester, Mass. The animal is known as a Janus cat, named for the figure in Roman mythology with two faces on one head. The owner calls the face on the left Frank, while the face on the right is identified as Louie. (AP Photo/Steven Senne)