پیشی پیشی ملوسم

آلبوم عکس گربه های مامانی - همه چیز در مورد گربه ها

 
چشمهای گربه
نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٧
 

آیا تا به حال چشم های گربه را در تاریکی شب دیده اید با وجود این که بدن گربه در شب به درستی قابل دیدن نیست اما چشم هایش در تاریکی می درخشد. چشم های شیر، پلنگ، ببر و... هم در تاریکی می درخشد اما چشم های ما نمی درخشد. می دانید چرا ؟
    در چشم های این دسته از حیوانات لایه نازکی از بعضی مواد بلوری وجود دارد. این مواد می توانند نوری را که به آنها می رسد منعکس کنند و موجب درخشش چشم شوند.
    لایه بلوری به نام «لومینوس تاپتوم» در پشت شبکیه چشم های گربه قرار دارد که می تواند در طول شب حتی کمترین مقدار نور را نیز منعکس کند و در واقع این سطح بلوری است که با انعکاس نور موجب می شود ما درتاریکی شب یک جفت چشم درخشان ببینیم و گاهی هم کمی بترسیم.
    رنگ درخشان چشم در حیوانات مختلف متفاوت است و به تعداد رگ های خونی موجود در چشم هایشان بستگی دارد. اگر تعداد رگ های خونی در چشم برخی حیوانات زیاد باشد ما چشم های آنها را در تاریکی به رنگ قرمز درخشان می بینیم و اگر تعداد رگ های خونی کم باشد چشم ها را رنگ زرد کبود و اگر کمتر باشد سفید درخشان می بینیم.
    حیواناتی که چشم های درخشان دارند و می توانند در تاریکی اجسام را به وضوح ببینند «حیوانات شب خیز» نامیده می شوند.

 


 
 
مراقب گربه ها باشید
نویسنده : - ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٧
 


گربه خانگی یک حیوان جذاب است که نوازش آن می تواند لذت بخش باشد. اما اگر شما زوج جوانی هستید و قصد تشکیل خانواده دارید بهتر است کمی مراقب این قضیه باشید.

 
 
گربه نماد خدایان یا شیاطین ؟
نویسنده : - ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٧
 

Cat
گربه مونث در مصر باستان نمادی از خدایان بوده، خدای طلوع خورشید، لذت، موسیقی، تولد و ...

-------------------------------------------------------------------

اغلب گربه ها شنگول، بازی گوش و شیطان هستند و برای بسیاری از مردم بویژه کودکان موجوداتی دوست داشتنی به حساب می آیند. این موضوع بخصوص هنگامی مورد توجه انسان قرار میگیرد که با یک گربه کم سن و سال سر و کار داشته باشد.

 

لطفاً روی ادامه مطلب کلیک کنید لبخند


 
 
گربه پالاس
نویسنده : - ساعت ٩:٥٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٧
 

 

 

نام علمی: Otocolobus manul
نام انگلیسی: Manul, Pallas Cat

توضیحات کامل در ادامه مطلب می باشد.